MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Новини

Росія другий рік тримає в полоні старосту села Гребениківка

02.05.2024
‘Ми прощалися на два-три дні, а виявилося, що на роки’, — дружина Олексія Винниченка, викраденого росіянами старости села Гребениківка на Сумщині, шукає свого чоловіка з березня 2022 року.

Росія використовує дрони-камікадзе над ядерними реакторами ЗАЕС

02.05.2024
Про це вранці 2 травня повідомили в Головному управлінні розвідки України та оприлюднили відео на підтвердження цих даних.

Телевежа, вокзал, психлікарня — що в прицілі окупантів? Підбиваємо підсумки тижня

29.04.2024
В окупованій Херсонщині росіяни розстріляли мирних мешканців. До Катару передали список з іменами 561 української дитини, незаконно вивезеної до РФ. ОБСЄ презентувала звіт щодо українських цивільних в російському полоні. ХПГ коротко розповідає про події тижня, що минув.

‘Винна в тому, що люблю Україну!’ У РФ мамі двох дітей з Мелітополя дали 9 років позбавлення волі

27.04.2024
У Ростові-на-Дону засудили трьох викрадених цивільних з Мелітополя. Антона Жуковського, Дмитра Сергєєва та Яніну Акулову звинуватили в тероризмі, організації терористичної спільноти, виготовленні та зберіганні вибухівки та зброї.

Як Україна викриває причетних до окупації ЧАЕС

26.04.2024
Про роботу прокурорів і слідчих розповіли в Офісі Генпрокурора. У роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції Україна нагадала про спроби Росії повторити історію та поставити під загрозу світову безпеку.

Окупанти знову крадуть тварин із заповідника ‘Асканія-Нова’

25.04.2024
В межах ‘обміну’ з біосферного заповідника вивезли рідкісних тварин. Натомість привезли розповсюджених і одомашнених.

ВР ухвалила постанову щодо звільнення журналістів, яких незаконно утримує Росія

25.04.2024
У тому числі йдеться і про громадянських журналістів. Більше про постанову Верховної Ради України — у нашій статті.

Пішки до вільної України

25.04.2024
88-річний чоловік самотужки вийшов з окупованої частини Донеччини, бо не хотів отримувати російське громадянство. Більше про примусову паспортизацію РФ на тимчасово окупованих територіях України і труднощі, які можуть постати перед людьми, котрі виїхали з російської окупації, — у статті ХПГ.

‘Культ війни — невіддільна частина антилюдських режимів’. Дайджест російських протестів

24.04.2024
86-річного кубанського архієпископа оштрафували у справі про “повторну дискредитацію армії” через статтю “Відповідь на питання, що хвилює сьогодні усіх: чим є ця війна?”

Росія могла бити по харківській телевежі, аби залякати людей

23.04.2024
Вчора, 22 квітня, російські війська ракетою влучили по телевежі у Харкові. Чого хотіли досягти цією атакою у Кремлі — розбираємося у статті.

Публікації

Патріотичний потенціал за ґратами: залучення ув’язнених до військової служби за контрактом

30.04.2024
Захист Батьківщини під час війни — це обов’язок чоловіків, але водночас це ще і право громадян України боронити свою землю від ворога. Чи можуть засуджені до позбавлення волі реалізувати це право і за яких умов?

‘Тут було кладовище’, — мешканець села Загальці

26.04.2024
Сергій Смирнов живе у селищі Загальці на Київщині. Чоловік разом із дружиною завершив споруджувати свій будинок саме перед початком війни. Тримав кіз та птахів. Росіяни змусили родину покинути рідну оселю, а коли люди повернулися — ані будинку, ані птаства вже не було.

Виховання на відстані: дистанційні побачення з дитиною за рішенням суду

23.04.2024
Іноді після розлучення один із батьків починає перешкоджати іншому спілкуватися з дитиною. В цьому випадку можна звернутися до суду з позовом про визначення способу участі у вихованні дитини. Тоді суд встановить графік зустрічей із дитиною.

Мудрість стоїків: Поради, як жити під час випробувань війни

23.04.2024
Війна — одна з найбільш жорстоких і кризових ситуацій, які може пережити людина. Але навіть у таких найважчих моментах ми в силах знайти внутрішню силу. В цьому нам можуть допомогти поради стародавніх філософів стоїків.

Міжнародні правозахисники засуджують Росію за переслідування Свідків Єгови

22.04.2024
20 квітня 2024 року виповнилося сім років, відколи в Росії заборонили Свідків Єгови. На думку експертів, переслідування безневинних вірян стали провісником повернення широкомасштабних сталінських репресій у путінській Росії. Ми публікуємо український переклад статті директора та співзасновника Human Rights Without Frontiers щодо переслідування Свідків.

‘Що ми пережили, словами не передати’, — мешканка села Загальці

19.04.2024
Олена Шевченко живе у селищі Загальці, на Київщині. Разом з онуками жінка кілька тижнів прожила під шаленими обстрілами. Люди ховались у підвалі, а тим часом назовні все палало.

Чи можуть військовозобов’язані жінки виїжджати за кордон?

10.04.2024
Медикині, ветеринарки, фармацевтки є військовозобов’язаними. Чи обмежує це їхні права при перетині кордону? Відповідає юрист ХПГ.

‘Бачила, як літак скинув бомбу на мій будинок’

10.04.2024
Оксана Гальченко — жителька Бородянки. Каже, що росіяни гатили з танків по будинках, якщо бачили когось у вікні. Жінка евакуювалася після того, як її оселю було зруйновано, а її сестра місяць провела в окупації, відмовившись від “привабливих” пропозицій окупантів евакуюватися до Росії.

‘240 хат під нуль, 700 пошкоджено’ — мешканець села Загальці

07.04.2024
Олександр Войналович живе у селищі Загальці на Київщині. Чоловік колишній працівник ДСНС. Коли розпочалась повномасштабна війна і навколо села вже було чимало окупантів, Олександр евакуйовував жінок та дітей на шкільному автобусі.

Як підліткам з окупованих територій отримати український паспорт?

02.04.2024
В окупації залишається чимало дітей. Досягнувши повноліття, вони часто намагаються виїхати на підконтрольну Уряду територію. Яким чином мають діяти юні українці, щоб отримати паспорт?

Представляти Україну тільки за дозволом? Що передбачається у законі про спеціальні місії

01.04.2024
Фактично мова йде про повну заборону усім громадянам України підтримувати будь-який зв’язок з представниками іноземних держав або міжнародних організацій без дозволу Голови Верховної Ради, Президента, або ж Прем’єр-міністра України.

‘Людей забивали до такого стану, що вони не могли навіть повзти’

01.04.2024
Окупанти перетворили Херсонський СІЗО на катівню, куди звозили громадян з активною проукраїнською позицією. Попри ризик, герой нашого сюжету збирав інформацію про колаборантів та передавав українським правоохоронним органам.